Met het ene bedrijf heb je meer dan met het andere. Een bedrijf waar ik wel wat mee heb, is Wigchers, met haar hoofdvestiging in Schoonoord. Toe we beide nog tieners waren, vroeg Jaap Wigchers (tegenwoordig vormt hij al weer jaren samen met zus Hedy Smit-Wigchers en neef Aaldert Kuipers de directie) of hij een foto, die ik nog analoog had gemaakt, van hun Volvo NH12 mocht gebruiken voor hun eerste website. Tegenwoordig zijn dat soort verzoeken nog net geen dagelijkse kost, maar de eerste keer vergeet je nooit meer! In het verleden heb ik ook meerdere artikelen met Wigchers in de hoofdrol of prominente positie gepubliceerd, maar ik was nog nooit binnen de hekken van het bedrijf in Schoonoord geweest. Tot vandaag, 15 maart 2025! Voor het eerst (én laatst, vertelde Hedy me) in het 120-jarig bestaan van het bedrijf werd er een open dag gehouden. Over het hoe en waarom schreef Arjan Velthoven van ttm een mooi artikel.
Zebra was uiteraard mee!
Vroeger bouwde Wigchers zelf haar eigen trailers, tot mijn grote vreugde zag ik nog een WOT op de parkeerplaats staan.
Voor één keer in mijn leven de officiële route gevolgd…
Zelfs de verkeersregelaars waren vriendelijk vandaag!
Heel erg autismeproof, en ook ideaal voor mensen wiens hersenen wel traditioneel werken, bij de ingang werd door twee zeer vriendelijke jongedames aan iedereen een kaart uitgereikt, waar op te zien is wat er precies te beleven is, en waar. Deze was van te voren ook al gemaild aan de mensen die zich aangemeld hadden.
Mooie fotowand beneden in de hal.
De overslagkraan krijgt zijn eigen artikel nog. Die probeerde ik al jaren mooi voor de lens te krijgen. Win win!
Ik ben niet zo goed en mensen fotograferen en mijn camera is niet zo goed met weinig licht, excuses.
Spijkerpoepen voor gevorderden! Er waren drie combinaties aanwezig waar je als bezoeker met een kraan mocht stoeien.
Ook zelf in een vrachtwagen rijden behoorde tot de opties. Altijd leuk als die mogelijkheid er is!
Loods vol sorteerinstallaties.
Gelegen tussen de prachtige Drentse bossen is het niet vreemd dat zowel het bedrijf zelf als een flink deel van de chauffeurs ontzettend trots zijn op hun Drentse roots! Kan natuurlijk ook niet anders in het dorp van Ellert en Brammert.
Ook de sanitair was goed geregeld. Toilet voor mensen die niet in staat zijn om de trap op was er in het kantoor.
Conclusie: ik heb enorm genoten, en ben blij dat ik ben gegaan! Had dit absoluut niet willen missen. Wat een prachtig bedrijf met fijne mensen en modern materieel! Het enige jammere is dat de veel te jong overleden Wim Sanders, de grootste fan van het bedrijf, er niet bij was. Daarom wil ik dit artikel graag aan hem opdragen.